2020 - восьмий рік як компанія Apple впровадила інтерфейс Lightning.


Це також шостий рік публікації інтерфейсу USB Type-C. Ці два типи продуктів були розроблені, щоб замінити інтерфейси попереднього покоління: інтерфейс док-станції Apple та інтерфейс Micro-USB більшості телефонів Android. Роки домінування над ринком довели, що є оптимальним наступником попереднього покоління.

Однак, які точні відмінності між цими двома типами інтерфейсів?

Інтерфейс TYPE-C є осесиметричним з'єднувачем, який містить по 12 контактів з кожної сторони. Він може підтримувати напругу до 20V і 5А струм. Відповідно, блискавка має вісім контактів з кожної сторони, що також підтримують випадкове включення, а біла частина призначена для ізоляції контактів один від одного. Крайній метал насправді виконує функцію заземлювального кабелю, тому роз'єм блискавки по суті має 9-контактну конструкцію.

У зарядці та передачі даних Type-C порівняно перевершує блискавку Apple.


За принципом комунікативних навичок заряджання TYPE-C має протокол заряджання PD високої потужності, що є причиною того, що інтерфейс Type-C може досягати потужності до 120 Вт швидка зарядка. З іншого боку, інтерфейс Lightning підтримує лише максимальну потужність заряджання 18 Вт, що може зайняти близько двох годин, щоб повністю зарядити iPhone через цей інтерфейс.

Цей період можна скоротити вдвічі та навіть швидше для телефонів Android з інтерфейсом Type-C. Що стосується передачі даних, враховуючи, що інтерфейс Lightning, як і раніше, використовує протокол USB 2.0, який забезпечує максимальну швидкість тільки 480 Мбіт/с, перше покоління Type-C вже прийняло USB 3.1, і в даний час USB 3.2 також доступний в цьому типі інтерфейсу . Це означає, що Type-C теоретично може бути в 40 разів швидше ніж блискавка.

Lightning-Type-C – ці два інтерфейси мають важливу відмінність у технічних параметрах.


Lightning – це нестандартний стандарт, створений Apple. Він має вбудований чіп сертифікації MFI, який використовується для перевірки того, чи авторизований кабель для зарядки Apple. Якщо сторонній виробник хоче придатний для використання кабель, він повинен бути сертифікований MFI і заплатити Apple за патентну сертифікацію. У той час як інтерфейс Type-C є відкритим та безкоштовним стандартом, який будь-який сторонній виробник може виробляти кабелі передачі даних Type-C без сплати певних зборів.

Однак інтерфейс Type-C також має свої недоліки, найважливішими з яких є висока вартість виробництва та проблеми безпеки.


Через відкрите середовище Type-C, вони набагато вразливіші для хакерських або мережевих атак, ніж продукти Apple, які мали відносно закриту систему з власною iOS і аксесуарами Apple. Більш того, хоча інтерфейс Type-C підтримує протокол USB 3.0, це незріла технологія передачі даних по мобільному телефону, враховуючи, що USB 3.0 заважатиме бездротовому сигналу 2,4 ГГц, що може вплинути на нормальну роботу мобільного телефону та інших засобів зв'язку. Таким чином, за винятком декількох моделей високого класу, більшість телефонів Android не використовуватимуть технологію USB 3.0.