Мережевий порт, також відомий як RJ45, є базовим інтерфейсом для підключення комп'ютера до мережі.

Термін служби мережевого порту може відрізнятися, залежно від якості та матеріалу порту, і, що ще важливіше, частоти підключення мережевого кабелю до порту. Якщо виникають проблеми, пов'язані з пошкодженням мережевого порту, які рішення ми можемо запропонувати?

  • Якщо у вас є можливість відкрити системний блок або ноутбук і самостійно перевірити материнську плату, перший варіант полягає в тому, що проблема може виникнути в точці підключення вашого мережевого порту. Деякі з них можуть поламатися через удар або з інших причин; в цьому випадку ви можете спробувати відремонтувати місце переривання, якщо у вас є відповідний інструмент.

  • Якщо причина не в схемі і контактних точках, нам потрібно замінити інтерфейс. Вам доведеться відвести його до ремонтної майстерні та замінити пошкоджений порт на новий. Це більш трудомістке і дорожче рішення.

  • Перші два варіанти базуються на ситуаціях, коли ви можете відкрити корпус та перевірити внутрішню структуру вашого комп'ютера і правильно діагностувати конкретну проблему. Якщо ви недостатньо кваліфіковані для визначення точної причини і не хочете йти в ремонтну майстерню, миттєвим і простим рішенням є придбання USB мережевої карти для вашого комп'ютера.

Зазвичай USB мережева карта може бути поділена на декілька типів, враховуючи різні типи USB-інтерфейсів і стандарти швидкості USB. В результаті у вас є звичайна мережева карта USB типу A і мережева карта USB типу C, обидва типи інтерфейсів мають два стандарти USB 2.0 і USB 3.0.

Останній варіант - це бездротове рішення Wi-Fi.

Користувачі ноутбуків можуть просто підключитися до Wi-Fi, щоб уникнути провідного мережевого підключення. Що стосується користувачів настільних комп'ютерів, вони також можуть придбати зовнішню бездротову мережеву карту, щоб підключити свій комп'ютер до мережі.

Рішення щодо того, чи купувати мережеву карту USB типу A / C, залежить від інтерфейсу вашого комп'ютера. Зазвичай, якщо у вас є настільний комп'ютер з додатковим портом USB типу A, рекомендується придбати мережеву карту USB типу A, оскільки порт USB типу C відносно рідко використовується на настільній платформі (з винятком деяких високопродуктивних настільних комп'ютерів, материнські плати яких дійсно оснащені USB типу C). З іншого боку, якщо у вас є ноутбук з портом USB типу C і лише кількома портами USB типу A, ви можете просто придбати мережеву карту USB типу C, щоб звільнити порт USB типу A для клавіатури і миші. Щодо користувачів MacBook та інших тонких ноутбуків, які мають лише порт USB типу C, док-станція USB типу C з мережевим портом та іншими інтерфейсами буде оптимальним вибором. USB 2.0 і USB 3.0 - ключовий параметр, що визначає швидкість вашої мережі, перший призначений для мережевого середовища 100 Мбайт, а другий - з можливістю передачі даних по мережі зі швидкістю 1000 Мбіт/с.